O mnie

 

wielki umysł jest czymś do wyrażania, a nie do pojęcia

                                                                                   Shunryu Suzuki

 

 

 

W mojej sztuce nie kryje się żaden specjalny cel.

Raczej tworzę przestrzeń do spotkania.

Szukam początku.

Czasami słucham, czasami mówię, ot wszystko.

 

 

 

NOTKA BIOGRAFICZNA

Katarzyna Ferworn-Horawa, artystka sztuk wizualnych, filozofka, poetka, architekt wnętrz. 

Moja historia to historia zmiany. Po 15 latach rezygnuję z kariery architektonicznej na rzecz sztuk wizualnych i filozofii. Zanurzam się w działania artystyczne łączące umysł i ciało. Ważny jest dla mnie namysł filozoficzny.

Jako artysta wizualny łączę przestrzeń, ruch, obraz i słowo w działaniach na styku różnych mediów i kanałów percepcji.

Otworzyłam przewód doktorski w dziedzinie sztuki mediów pt.: Wrażenie poznania. Akt twórczy jako akt poznania. Promotor prof. Leon Tarasewicz (2015).

Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie (1993). Absolwentka studiów doktoranckich Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza i w pracowni Sztuka Domeny Publicznej prof. Krzysztofa Wodiczki (2015). Obecnie w trakcie studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii UW. Wraz z podjęciem studiów doktoranckich aktywna w życiu akademickim i artystycznym: wystawy, publikacje, udział w konferencjach.

Jestem finalistką międzynarodowego konkursu Celeste Prize 2105 w dziedzinie malarstwa (wystawa w Mediloanie).

Zrealizowałam wiele projektów architektonicznych w zakresie wnętrz publicznych i prywatnych, jako „Inna Pracownia”, we współpracy z architektami takimi, jak: Dorota i Piotr Szaroszyk, Andrzej Kapuścik, Jarek Kubicki, Grzegorz Mizieliński. Otrzymałam II nagrodę w konkursie na Muzeum Polaków ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej, w zespole z Cube Architekci Kubicki & Mizielinski (2010). Publikacja w Arch nr 10,  01/02 2012.

Z Andą Rottenberg i Dorotą Szaroszyk w latach 2004-2012 prowadziłam cykl wywiadów ze współczesnymi polskimi artystami dla magazynu Dobre Wnętrze. Byłam członkinią Rady Programowej doktoranckiej Galerii STYK, Krakowskie Przedmieście 5 w Warszawie.